Trochu z mé rybářské historie

4. září 2009 v 16:37 | Kocour |  Povídky z ryb

Můj otec byl vášnivým rybářem, takže k mým prvním kontaktům s tímto sportem docházelo již v dětském věku. Členem rybářského spolku jsem již 50 let. Rybářské revíry jsem vystřídal všechny možné i nemožné.

Chytal jsem ryby v Kazachstánu při teplotách mínus 35 stupňů, na Středním východě při teplotách plus 50 stupňů, v různých mořích, na Balatonu, v řekách Děstr, Volha, Tigrid a tak dále.


Mezi mé nejnavštěvovanější revíry u nás patřila zejména Nechranická přehrada, řeka Berounka, Turyňský rybník. Před asi 15ti lety jsem začal chytat na Labi v Roudnici, kde jsem si zpočátku připadal jako v rybářském ráji ale jen do té doby nežli nastal labský boom a přinesl to co se v této lakalitě začalo odehrávat a co nemá s rybařinou již nic společného.

Nechci dávat všechny rybáře do jednoho pytle, ale to co na Labi někteří "taky rybáři" v posledních letech předvádějí nechci raději ani komentovat. Proto jsem začal hledat novou lokalitu, kterou jsem nakonec objevil na Vltavě. Jedná se o nový, ještě rybáři takřka neobjevený rybářský ráj a byl bych rád kdyby to tak zůstalo co možná nejdéle. Využívám jej zejména k testování nástrah a nových způsobů techniky rybolovu - v tomto případě se jedná zejména o nový způsob signalizace záběrů, který jsem tam testoval v prosinci a to s velkým úspěchem.

Po nástupu boilies jsem dlouho nebyl příznivcem tohoto nového druhu rybolovné techniky a dlouho jsem odolával. Dnes již tento způsob také používám, ale přesto preferuji používání jiných nástrah nežli boilies.

Jaké jsou mé trofejní ryby:

Štika - 10 kg
Kapr - 15 kg
Cejn - 73 cm (neměl jsem ještě váhu)
Tloušť - 55 cm

Pokud má někdo zájem o mé zkušenosti z Labe, nebo z rybařiny vůbec, má možnost se spojit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cfr cfr | E-mail | 2. ledna 2010 v 14:33 | Reagovat

jen s vámi musím 100% souhlasit. Mé zkušenosti jsou naprosto stejné jako vaše. Tak hledám taky nějakou zapadlou lokalitu, kde se dá ještě rybařit bez vlivu okolního světa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama