Můj první výjezd v roce 2010

12. května 2010 v 21:23 | Kocour |  MOTORKY
Těsně před zimou jsem zakoupil z Německa doveženou ojetinu VIRAGO XV 535, kterou jsem ještě neměl možnost vyzkoušet, kromě krátké jízdy kolem komína, při které jsem měl pocit, že při jízdě plave po silnici, motor se hádal a chcípal.

 Jakmile se trochu zlepšil můj zdravotní stav a objevilo dobré počasí, rozhodl jsem se uskutečnit kratší výjezd a objevit všechny závady. Chtěl jsem to spojit s příjemným posezením a pokecem s přáteli motorkáři, které jsem od minulého roku neviděl, proto jsem na vlákně vyhlásil minisraz v oblíbené hospůdce v Žilině u Kladna.

Již cestou tam, což je cca 25 km jsem zjistil, že motorka se skutečně vlní po silnici jako had a je problém ji udržet v přímém směru, motor nejede na plný výkon, při každém zastavení na křižovatce chcípne a řadit rychlosti směrem dolů je velký problém. Nicméně jsem konstatoval, že těch 50 km tam a zpět nějak zvládnu.

Byl jsem příjemně překvapen, když se nás sjelo celkem 5. Seděli jsme ve venkovní restauraci, počasí bylo nádherné, přijel i Luso jehož historky z cest hrozně rád poslouchám, prostě pohoda do okamžiku, kdy se motorkářka Marťanka ujala velení a rozhodla, že pojedeme na kafe ještě někam jinam. Tvrdě jsem odmítal vzhledem k takřka nepojízdnosti mé motorky, ale marně a nechal jsem se ukecat, že jedem do Skryjí. Někdo konstatoval, že podle Berounky je tam po zimě špatná cesta, takže bude nejlépe jet přes Pavlíkov na Hřebečníky a do Skryjí.

Rezignoval jsem s tím, že těch dalších několik desítek kilometrů nějak přetrpím. Vyrazili jsme, Marťanka se jmenovala do pozice vedoucího jezdce a vyrazili směr Křivoklát, Roztoky a zde k mému zděšení se nejelo dál dohodnutým směrem, ale odbočilo se doleva přes řeku a pokračovalo směrem na Točník. Domníval jsem se, že jedeme na nám známý ranč v Březové, ale když jsme i ten minuli bez zastavení začal jsem být docela nervozní, protože Marťanka nasadila směr na Plzeň a situací za sebou se mnoho neobtěžovala zajímat, takže jsem byl najednou sám před křižovatkou a nevěděl kam pokračovat.

Byl jsem dost naštvaný, zejména proto, že jízda s popsanými závadami byla spíše utrpením. Po chvíli se objevil Vilda, který se vrátil a sdělil mi, že se jede na ranč do Hořovic. Chtěl jsem ostatním sdělit, že se vracím, dojel jsem je, zastavil a oznámil, že se vracím, protože na mé motorce se dá jezdit jen s utrpením. Neuspěl jsem, byl jsem ukecán, že musím pokračovat do Hořovic, takže jsme pod vedením Marťanky opět pokračovali, ale k mému dalšímu zděšení ne na Hořovice ale na Rokycany. Po dalším mnou vynuceném zastavení jsem již dosti nasraný oznámil, že do Plzně nikam nejedu a vracím se. Bylo mi sděleno, že do Hořovic se jede ale jen "menší" oklikou přes Rokycany, abych se mohl kochat krásou křivoklátských lesů. Já už jsem teda na žádné kochání náladu neměl, ale rezignoval jsem.

V Hořovicích mi došel benzin a projevila se další závada, nefungovalo elektronické přepínání na rezervu. Vedoucí kolony samozřejmě pokračovala dál, a že chybím zjistila asi až když si dávala na ranči kávu. Zachránili mi Vilda s Lusem, kteří jeli za mnou, odjeli k pumpě koupili mi kanystr s 5ti litry benzínu a já se již odmítl nechat ukecat na další pokračování a prchal jsem k domovu, abych to stihl ještě za světla, takže jsem již nezeslechl jejich radu že musím cestou ještě dotankovat.

Asi 10 km od domova mě cca 500 metrů od benzinové pumpy opět došel benzin. Těch 500 metrů bylo do příkrého kopce a zkuste někdo tlačit těžkou motorku s chromými nohami za použití berle. Bylo to utrpení, ale zato pumpaři řvali smíchemm když mě viděli se slovy "tak takového motorkáře jsme tady ještě neměli".

Domů jsem dojel zcela zničený, nasraný s myšlenkou, že na motorku mi již nikdy nikdo nedostane. Celkem jsem najel 190 kilometrů. Před domem jsem již nebyl schopen ani z motorky sesednout a málem jsem zůstal pod ní ležet. Z posledních sil jsem se o berli dostal k oknu a bouchal na manželku aby mě šla pomoci otevřít garáž a odtlačit ten křáp na který již nikdy nesednu do garáže. Žena byla naložená ve vaně, a když mě uviděla, tak okamžitě vyběhla ven a pomohla mi ukončit moji anabázi. Mojí nasranost ještě dovršil milovaný pes Rambo, který mě tak orvaného a zničeného ani nepoznal a začal na mě štěkat.
nasraný kocour
P.S.
Motorku jsem koupil od dovozce na základě jeho informace : "výborný stav i vzhled,nové pneu a baterie,jen sednout a jezdit.Dovoz z Německa po starší paní..."., motorky dováží již přímo na vaše jméno. V řadě inzerátů uvádí "po starší paní". Při mém pokusu o reklamaci mi odpověděl abych se neposral a že se nepamatuje, že by mě nějakou motorku prodal. Prostě serioznost sama.

Moje kamarádka motorkářka Marťanka napsala o tomto výletu velmi pěkný článek na který jsem reagoval svým story, které jste právě dočetli. Výsledek je ten, že jsem ztratil kamarádku což mi velice mrzí.

Do motorky jsem zatím v servisu investoval 6.000.- a po opravě kohoutu rezervy, který stojí dalších 6.500.- bude již dokonalost sama.
Kocour
Září 2010 :
Následně jsem motorku vylepšil držákem na francouzskou hůl. V současné době, po dalších investicích je motorka ve stavu dobře fungujících švýcarských hodinek. Z popisované cesty mě ale zůstaly psychické následky ve formě fóbie z jízd v koloně a také jsem se od té doby žádné takové jízdy nezúčastnil, v podstatě jsem nejezdil skoro vůbec a myslím, že již asi ani nebudu.
Virago
Příští jaro, tj. v roce 2011 bude tato motorka asi na prodej, kdo by měl zájem může se ozvat.
Virago 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Viper54 Viper54 | E-mail | Web | 13. května 2010 v 8:25 | Reagovat

Ahoj nasranej Kocoure,móc hezky si to napsal,mohl jsi dopadnout ještě hůř,kdyby Tě Rambo pokousal.Tak snad sis tu smůlu už vybral,dáš Virago do kupy a sezóna už bude jen v pohodě. :-)

2 ivanazikova ivanazikova | E-mail | 18. března 2011 v 15:24 | Reagovat

móóc pěkný...a nejhezčí ten nasranej kocour

3 Marie Marie | E-mail | Web | 25. března 2013 v 11:59 | Reagovat

Díky, že mi pošlete kontakt na motorkáře Chooper. Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama