Ostatní

Moje nové hobby – šperky z kostí

23. června 2013 v 13:28 | Kocour
Název šperky je z mé strany silně nadnesený, přesněji by se mělo říci prvotní pokusy o vytvoření něčeho, co by se vzdáleně mohlo podobat šperkům.

Nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu

2. února 2011 v 16:44 | Kocour
koně

V koňském světě jsem se pohyboval více jak 15 let.

Kdo si hraje nezlobí

17. ledna 2011 v 16:09 | Kocour
Červen 2009
Nevím zcela přesně jak to je ve světě, ale určitě vím, že každý Čech někdy něco sbíral nebo sbírá a když už nic tak někteří jedinci alespoň peníze. Jsme prostě takový sběratelský národ. Rozdíl bude pouze v tom, jak hluboko má kdo do kapsy. Někdo sbírá stará historická auta nebo legendární Harleye Davidsony a někdo holt jen krabičky od sirek.

Moje letecká anabáze

31. srpna 2010 v 10:24 | Kocour

Následující povídání berte jen jako nostalgickou vzpomínku na pár příjemných roků prožitých na sportovním letišti Velká Dobrá s partou stejných nadšenců jako jsem byl v té době i já.

Na cikánském bále

17. března 2010 v 15:04 | Kocour

Bylo to někdy počátkem devadesátých let, když šéf vymyslel uskutečnit víkendovou poradu vedení netradičně na firemní chalupě v Lužických horách.

Můj táta byl...

27. ledna 2010 v 12:56 | Kocour
Následující, nazvěme to vzpomínkou na mého otce, píši také pro své vnuky aby nemuseli pracně vyhledávat některé informace o svých předcích.

Když jsem byl malý, o tátově minulosti se doma nikdy nemluvilo. Tehdy jsem tomu nevěnoval pozornost, ale čím jsem byl starší začal jsem si uvědomovat že tátova minulost je z nějakých důvodů přede mnou tabu.

Proč moje žena nechce řídit auto aneb pít se nemá

27. ledna 2010 v 9:12 | Kocour
Mým prvním autem byla Škoda 1000MB, kterou jsme s manželkou dostali od rodičů v roce 1968.

Bačkorová kultura aneb návštěvová story.

3. ledna 2010 v 10:12 | Kocour


Nemám rád přezouvání do bačkor v souvislosti s návštěvami.

Vždy jsem se domníval, že přezouvání do bačkor je pouze typicky českou záležitostí. Mýlil jsem se, druhým národem jsou japonci, kteří tuto tradici dovedli až k "dokonalosti".Zda existují ještě další národy s "bačkorovou kulturou" jsem nezjišťoval.

Hubnu, hubneš, hubneme aneb moje nadváhová anabáze.

26. srpna 2009 v 14:13 | Kocour

Jsem něco jako pan Menšík, když humorně popisoval své problémy s nadváhou, sežeru buřta, který váží 10 deka, vlezu na váhu a mám o 15 deka více. Tak to je přesně můj případ.
hubnutí

Motobabky z NDR

10. srpna 2009 v 14:07 | Kocour
Na úvod pro mladší ročníky uvádím, že v nadpise uvedená NDR je bývalá Německá demokratická republika z dob kdy Německo bylo rozděleno na dva státy. NDR patřila do tak zvané východní zóny a její obyvatelé na tom byli zhruba stejně jako my. Pokud chtěl někdo na dovolenou k moři, tak kromě vyvolených, kteří obdrželi valutový příslib k cestě na západ a Jugoslávie, byl výběr velmi jednoduchý - Bulharsko, Rumunsko nebo bývalý Sovětský svaz do kterého se ale dalo většinou cestovat pouze s organizovanými zájezdy.
 
 

Reklama